Konto bankowe dla młodzieży w wieku 13-18 lat

niepelnoletniProdukty finansowe rozwijają się perfekcyjnie w ostatnich latach. Banki, których jest coraz więcej starają się na każdym kroku walczyć o klienta. To zaś wiąże się z wprowadzaniem nowej oferty skierowanej do szerokiego grona klientów. Dotyczy to między innymi rachunków osobistych, które w tym momencie są kierowane nie tylko do dorosłych. Coraz częściej pojawiają się również oferty konta dla osób niepełnoletnich w wieku powyżej 13 lat. Dodatkowo największy bank w Polsce PKO BP zdecydował się również wprowadzić ofertę skierowaną bezpośrednio do dzieci poniżej 13 roku życia.

Konto dla dziecka ma być formą wprowadzania w świat finansów poprzez zabawę. Dziecko w ramach tego konta ma uczyć się zarządzać posiadanymi przez siebie środkami finansowymi. W ten sposób z czasem będzie w stanie lepiej wejść w świat bankowości i finansów. Poza kontem dla dziecka oferta przewiduje również ofertę w formie Szkolnej Kasy Oszczędności, gdzie dzieci w ramach szkolnego oszczędzania mają się uczyć jak mieć nieco więcej, dzięki regularnemu oszczędzaniu.

Zasadniczo jednak konta bankowe dla niepełnoletnich to przede wszystkim oferta skierowana dla młodzieży w wieku od 13 do 18 lat.

Chodzi więc o osoby, które posiadają niepełną zdolność do czynności prawnych, w związku z czym mają już pewną możliwość dokonywania czynności prawnych w ramach własnych możliwości. Podpisanie umowy o założenie rachunku dla niepełnoletnich jest możliwe w większości dużych banków w naszym kraju.

Młodociany, który chce takie konto założyć ma obowiązek stawić się w banku ze swoimi przedstawicielami ustawowymi, którzy potwierdzą dokonywaną czynność.

Konta takie mogą mieć dwie formy. Z jednej strony może być to typowe konto osobiste z pełną autonomią bądź też subkonto związane z kontem rodziców. W przypadku drugiej oferty można dokonać rozłączenia obu kont po ukończeniu 18 roku życia.

Konta dla młodych zakładają naukę w świecie finansów. Dlatego też w dużej mierze są to konta, które pozwalają na własny obrót środkami, który jednak może być w pewnym stopniu ograniczony przez rodziców. Konto dla młodzieży jednocześnie pozwala na korzystnie z większości standardowych udogodnień takich jak karta czy bankowość internetowa. Zaletą takich kont są dużo mniejsze opłaty niż w przypadku prowadzenia tradycyjnych rachunków bankowych.

Konta bankowe oferowane dla młodych są więc w tej chwili rozwinięte doskonale i każdy rodzic, który chce wprowadzać swoje dziecko w świat finansów znajdzie coś interesującego.

No comments yet.

Dodaj komentarz