Konto internetowe PROSTOoszczędzające w Credit Agricole – czy warto?

creditagicoleCzy konto bankowe może pozwolić nam na oszczędzenia. Banki coraz rzadziej otwierają przed nami taką możliwość starając się zachęcić nas do korzystania nie z jednej, ale z kilku usług finansowych. Credit Agricole kieruje jednak swoją ofertę do tych klientów, którzy cenią sobie wygodę i nie potrzebują zbyt wielu rozwiązań, które należałoby kontrolować. Właśnie z myślą o tej grupie odbiorców powstało Konto PROSTOoszczędzające.
Dlaczego akurat to konto może okazać się przełomem na rynku usług bankowych? Powodów jest co najmniej kilka na pierwszy plan wysuwa się zaś gwarancja stałych kosztów prowadzenia konta. Zdecydowana większość banków gwarantuje, że polecane przez nie konta osobiste są bezpłatne, gdy jednak potencjalny klient zaczyna zapoznawać się ze szczegółami oferty przekonuje się o tym, że nie jest to wcale aż tak oczywiste. Nie może nie oprzeć się wrażeniu, że obwarowań jest nieskończenie wiele, a opłaty za „bezpłatne” konto potrafią być co najmniej oszałamiające. Tu nie mamy podobnych problemów, w koncie PROSTOoszczędzającym opłata za prowadzenie konta jest stała i wynosi 4 złote w miesiącu.

Oszczędzam na okrągło

Na uwagę zasługuje również opcja „Oszczędzam na okrągło” przygotowana z myślą o tych klientach banku, którym trudno jest zmusić się do odkładania pieniędzy. Teraz zadanie to przejmuje w ich imieniu samo konto bankowe. Jak to możliwe? To proste. Wszystkie wydatki ponoszone z wykorzystaniem karty płatniczej są zaokrąglane w górę, a środki uzyskane w ten sposób trafiają od razu na rachunek oszczędnościowy, który jest prowadzony w ramach Konta PROSTOoszczędzającego. Co ważne, tylko od nas zależy to, czy będziemy mieli do czynienia z zaokrągleniem do 50 groszy, złotówki, czy też nawet do 5 złotych, bo przecież to my jesteśmy właścicielami konta!

Cy warto założyć konto w Credit Agricole?

Warto płacić za zakupy wykorzystując w tym celu kartę płatniczą, Credit Agricole nie zapomina jednak i o tych swoich klientach, którzy wykazują się przywiązaniem do gotówki. Bez względu na to, czy wypłacają oni pieniądze z bankomatów Credit Agricole, czy też do tych, które należą do sieci BZ WBK robią to za darmo, w każdej chwili zyskując dostęp do potrzebnej im kwoty. Do samego konta dostęp mamy zresztą nie tylko przez Internet, ale również przez telefon, bez względu na okoliczności możemy więc zarządzać swoimi pieniędzmi.

No comments yet.

Dodaj komentarz