Konto dla studenta

studenckiOstatnie lata to okres, gdy doskonale rozwijają się produkty bankowe. Niestety wśród nich coraz częściej brakuje produktów przeznaczonych dla młodych osób. Między innymi coraz częściej brakuje w ofercie banku konta, które przeznaczone byłoby dla osób studiujących. Jeszcze jakiś czas temu spotykaliśmy w ofercie banków owy produkt stosunkowo często.

W tym momencie niestety typowe konta dla studentów posiada w swojej ofercie jedynie kilka najbardziej rozwiniętych banków. Inne proponują natomiast tradycyjne konta osobiste, które dla studentów mają nieco mniejsze opłaty. Takie konta automatycznie po ukończeniu studiów przechodzą w tradycyjne konta osobiste.

Konto dla studenta czy konto dla młodych?

Tradycyjne konta dla studentów to produkt, który bezpośrednio przeznaczony jest dla klientów w wieku od 18 do 26 lat. Natomiast konta osobiste dla młodych, często atrakcyjniejsze ceny utrzymują aż do 30 roku życia. W tej chwili konta dla studentów można zakładać tradycyjnie w banku, bądź tez poprzez nowoczesne wnioski internetowe, które szczególnie dla młodych osób mogą być atrakcyjnym rozwiązaniem. Większość kont dla studentów oferowanych jest za darmo. Prowadzenia konta nie wiąże się więc z żadnymi kosztami. Jedyne koszty banki naliczają za posiadanie kart płatniczych. Obecnie jednak wprowadzane są zasady, w ramach których opłaty za posiadanie karty są pobierane jedynie w momencie, gdy nie będzie się notować określonych płatności kartą każdego miesiąca.

Wybierając konto internetowe dla studenta warto zainteresować się tym co bank oferuje w ramach dodatków do takiego konta. W standardzie będzie to tradycyjna karta płatnicza oraz oczywiście możliwość korzystania z bankowości internetowej, która jest powszechnością w dzisiejszych ofertach banku. Do tego można również wspomnieć o limitach kredytowych, które udostępniane są tym studentom, którzy notują stałe wpływy na konto.

Część z banków, które wprowadzają konta dla studentów starają się również walczyć o klientów co wyraża się między innymi we wprowadzaniu kart, które oprócz możliwości płacenia wprowadzają również opcje związane z programami lojalnościowymi, które pozwalają na zbieranie punktów i zyskiwanie bonusów u partnerów banku.

Można więc określić konto dla studentów jako jeden z podstawowych programów finansowych, który powinien być dla młodych osób początkiem współpracy z bankiem, która następnie może rozszerzać się o kolejne produkty finansowe.

No comments yet.

Dodaj komentarz